تبلیغات
...و اضطرابی مفید در راه است ... - ظروف غذا در كمپینگ
...و اضطرابی مفید در راه است ...
زمان ،زمان آمادگی ماست...
 
تاریخ : جمعه 24 تیر 1390 | نویسنده : جبلی

ظروف غذا در كمپینگ

آتش در اجاقی شبیه سوراخ کلید:این نوع آتش هم برای گرم شدن و هم پخت و پز بسیار مناسب است

 

، ابتدا آتشی به شکل چادر بومیان آمریکا در قسمت دایره شکل سوراخ کلید بسازید. وقتی که آتش به ذغالها رسید آن را به طرف قسمت باریک محل آتش برانید و کباب پزی از جنس شاخه های سبز بر روی سنگهای اطراف آتش بسازید، حالا میتوانید غذا پختن را شروع کنید. قسمت عمده آتش شروع به سوختن میکند و شما میتوانید درصورت نیاز آتش به ذغال اضافی آن را سریعاً آماده کنید.ظرف مخصوص پخت از جنس بامبو:آب و یا انواع سوپ ها را میتوان در ظروف بامبویی پخت. برای پراکندن گرما و محافظت از ظروف چوبی تان دربرابر شعله های آتش میتوانید یک تکه فلزی از قوطی کنسرو و یا ورقه‌های آلومینیومی را در زیر ظرف بامبویی خود قرار دهید.


آتش به شکل اهرم

این نوع آتش درست کردن برای گرم کردن آب، تهیه سوپ، خورشت و قهوه بسیار مناسب است چون میتوان از طریق قلابی که در انتهای تیر چوبی است و ظرف غذا را نگه داشته گرما را کنترل کرد. یک سرپایه چوبی ساخته شده از چوبهای عمودی را میتوان در زیر تیر چوبی نسب کرد و بدین ترتیب ظرف غذا را در ارتفاعی بالاتر از آتش مستقر کرد.چنانچه چوبهای چنگال شکل دردسترس نبودند میتوانید یک تکه چوب را در قسمت انتها شکاف دهید. این شکاف میتواند طوری باشد که تیرک چوبی کاملاً در سوراخ آن قرار بگیرد. این آتش را میتوان در سطوح صاف و یا درصورت امکان وزش باد و یا احتمال خطر آتش در یک چاله ایجاد کرد. آتش نباید بسیار بزرگ باشد درغیراینصورت غذای شما خواهد سوخت. وقتی پخت و پز به پایان رسید میتوانید از ذغالهای گرم برای روشن کردن چوبهای بزرگ به منظور گرم کردن چادرها استفاده کنید. آتشی که در یک چاله روشن شود دود کمتری تولید میکند.

پختن تخم مرغ در پیاز

درون پیاز بزرگی را خالی کنید، یک تخم مرغ را درون آن بشکنید و آن را روی آتش قرار دهید. تخم مرغ و پیاز در عرض چند دقیقه آماده میشوند.

 

سرخ کردن ماهی

یک ماهی را در نوک تیر چوبی قرار دهید. پوست آن را جدا نکنید، در غیراینصورت در هنگام پخته شدن از چوب جدا میشود. شما میتوانید ماهی را در موقع پختن به روغن و یا آب آغشته کنید. تیر چوبی را مرتب بچرخانید.

 

ورقه فلزی یا آلومینیومی

این ورقه ها وزن کمتر و سطح وسیعتری از ماهی تابه دارند.

 

سنگ داغ

قلوه سنگ های داغ را درون بدن مرغ قرار دهید، در قسمتی که ضخیمتر است. آن را با برگ و پوسته درخت بپوشانید که گرمای آن تلف نشود. چنانچه غذا کاملاً پخته نشد این مراحل را تکرار کنید.

افراد تنبل و غذا پختن

با استفاده از تیر چوبی، یک تکیه گاه و یک نردبان، یک برگ بزرگ و یا یک تکه چوب امکان‌پذیر است. این نردبان و یا یک تکه چوب امکان‌پذیر است. این نردبان با حرکت نسیم جابجا میشود و غذای متصل شده به طناب را می چرخاند. یک ظرف در زیر غذا قرار میگیرد که چربی آب شده و یا آب موجود در آن به درون ظرف بریزد، میتوان از این برای روغن مالیدن به خود غذا استفاده کرد. از قسمتی از آن نیز میتوان برای روشن کردن آتش استفاده کرد.

 

ماهی تابه از جنس آلومینیوم

از شاخه ای به شکل استفاده کنید. چوب دیگری را با بست در فاصله بین دو شاخه محکم کنید و آن را با ورقه آلومینیوم بپوشانید.

 

ماهی تابه سنگی

سنگ مسطحی پیدا کنید، آن را بر روی دو تکیه گاه قرار دهید و زیر آن آتش روشن کنید. میتوانید از سطح آن برای سوراخ کردن غذاها استفاده کنید، روی سطح غذا را با تکه ای چوب ویا پوسته درخت بپوشانید که سریعتر طبخ شوند.

 

طبقه بندی: آموزش كمپ،  ادوات و تجهیزات، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :