تبلیغات
...و اضطرابی مفید در راه است ... - وسایل گرمایش در کمپینگ
...و اضطرابی مفید در راه است ...
زمان ،زمان آمادگی ماست...
 
تاریخ : جمعه 24 تیر 1390 | نویسنده : جبلی

وسایل گرمایش در کمپینگ

ذهنیتی كه از كویر پیش از هر چیز دیگری به ذهن خطور می کند، هوای گرم و غیر قابل تحمل آن است

 

اما می توان به این مطلب اذعان داشت که در بیش از نیمی از سال شما می توانید شبهای بسیار سردی را در کویر تجربه کنید .نكته مهم سرمای شبها در ماه های آخر فصل پاییز و فصل زمستان می باشد و که نیز جزو هیجان و جذابیتهای تورهای طبیعتگردی است ، در این مقاله چند روش برای گرمایش كمپ و به ویژه چادرها را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

ابتدا چند نكته :1) از روشن كردن آتش در نزدیكی چادر ها خود داری کنید. همچنین آتش را در مکانی بنا کنید که وزش باد جرقه های آتش را به سمت چادر پرتاب نکند.2) از روشن كردن گاز های کمپی در داخل چادر خودداری کنید. این کار می تواند خطرات مسمویت های استنشاقی و یا آتش گرفتن چادر را به همراه داشته باشد.3) در چادر كیسه خوابها را نزدیك به هم و با تعداد بالا قرار دهید . تنفس و حرارت بدن خود باعث گرم شدن هوای داخلی چادر خواهد شد.4) جهت جلوگیری از سوز و سرمای شدید ،‌ چادرهای خود را نزدیك به بوته های بلند و یا دیواره های شنی برپا كنید تا آنها به عنوان بادشکن عمل کرده و شدت باد را کاهش دهند.

گرمایش :استفاده از هیتر های مسافرتی (هیترهای كمپینگ) یکی از روشهای مناسب برای گرمایش چادرها می باشد .این هیتر ها، دقیقا مانند فن ساختمانها عمل كرده و با دمیدن باد گرم هوایی مطلوب و دلچسب را داخل چادر یا پناهگاه ایجاد می كند. سوخت این هیترها گازهای کمپی است با این تفاوت که شعله ندارند و فقط المنت آنها گرمازایی انجام میدهد.از روشهای دیگر می توان به استفاده از ژل الکل اشاره کرد. ؤل الکل را در کاسه ای قرار دهید و سپس آنرا شعله ور کرده و به گونه ای در چادر قرار دهید که واژگون نگردد. واژگون شدن آن می تواند به راحتی باعث آتش گرفتن چادر گردد.استفاده از کیسه خوابهای مناسب می تواند بهترین روش گرمایش باشد.

 

طبقه بندی: آموزش كمپ،  ادوات و تجهیزات، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :