تبلیغات
...و اضطرابی مفید در راه است ... - چگونه درخواست کمک کنیم!!!
...و اضطرابی مفید در راه است ...
زمان ،زمان آمادگی ماست...
 
تاریخ : جمعه 24 تیر 1390 | نویسنده : جبلی

چگونه درخواست کمک کنیم!!!

اگر موبایل به همراه دارید امیدوار باشید که اولاً سالم بوده و شارژ داشته و از همه مهمتر محلی که شما در آن قرار دارید تحت پوشش شبکه مخابرات تلفن همراه باشد

 

و از آنجایی که اکثر مناطق گردشگری طبیعی ما در ایران خاصیت اخیر را ندارند پس باید به گونه دیگری درخواست کمک نمایید. مهمترین و اولین کاری که می بایست انجام دهید آن است که باید خود را در معرض دیدن و شنیدن دیگران قرار دهید. اگر مجبور به ایجاد سرو صدا جهت شنیده شدن و دریافت کمک هستیدد بدانید که در این مواقع فریاد زدن آخرین راه و کم بازده ترین آنها است زیرا اولاٌ صدای انسان تا فاصله چندان زیادی قابل شنیدن نبوده و دوماً این کار انرژی زیادی را به هدرمی دهد. بهترین وسیله در این هنگام استفاده از یک عدد سوت خصوصاً جهت کودکان است. متد شناخته شده درخواست کمک به وسیله سوت ، سه بار دمیدن در آن می باشد.جهت درخواست کمک با استفاده از روش های بصری نیز می توانید در یک محوطه با ز آتش عظیمی افروخته و با نزدیک شدن هلیکوپتر امداد و نجات شاخه های تازه کاج و یا سایر درختان را در آتش بیاندازید تا با ایجاد دود زیاد جلب توجه نماید. همچنین می توانید با گسترانیدن یک پتوی نجات یا هر چه که رنگ درخشانی داشته باشد جلب توجه و درخواست کمک نمایید.

 

بهترین و موثرترین روش سیگنالینگ یا درخواست کمک بصری استفاده از آینه است که با ید حتماً قبلا چندین بار استفاده از آن تمرین شده و در استفاده از آن متبحر شوید تا در موقع لزوم وقت را از دست ندهید. ابتدا سطح آینه را بسمت هدف ( برای مثال هلیکوپتر نجات) و در نزدیکی صورتتان گرفته و دست دیگرتان را بصورت کشیده در مقابلتان بگونه ای قرار دهید که انعکاس نور بر روی آن بیفتد.از دست آزادتان بعنوان خط دید استفاده کرده و با بالا و پایین بردن آینه، انعکاس نور را به سمت هدف راهنمایی نمایید. پس از اصابت نور به هدف با تکان دادن آینه نظر خلبان را به خود جلب نمایید بهترین کارایی این روش در هوای صاف و هنگامی است که خورشید در وسط آسمان است. توجه داشته باشید که از متمرکز کردن نور برای بیش از چند ثانیه بر کابین خلبان و تکان دادن شدید و تند آینه خودداری نمایید.

 

طبقه بندی: آموزش كمپ،  انواع مهارتهای مفید،  آشنایی باخطرات، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :